Naprawa drobnych nieszczelności. Produkt: Kauczuk TYTAN Professional.

Uszczelnianie dachu i rynien.
Produkt: Kauczuk Tytan Professional


   Uszczelnienie przeciekających miejsc w orynnowaniu chroni budynek przed zawilgoceniem ścian i sufitów. Skutkuje to zwykle pleśnieniem ścian i sufitów. Niektóre grzyby są szkodliwe dla zdrowia.

tytan_kauczuk.jpg

Pokrycia dachowe z upływem czasu zużywają się, a wiązania pomiędzy jego  elementami ulegają osłabieniu i rozszczelnieniu, dzięki dużym zmianom temperatur.
Warto przed jesienią sprawdzić stan orynnowania i połaci dachowych. Najlepszym sposobem na utrzymanie dachu w dobrym stanie i zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych jest dokonywanie okresowych przeglądów ( badanie szczelności dachu ). Drobne rozszczelnienia można bowiem „załatać” odpowiednim środkiem by nie dopuścić zawilgocenia ścian.
Szczelność rynny można sprawdzić zatykając jej odpływ i wlewając do niej wodę, która zacznie przeciekać przez mikronieszczelności. Warto także zwrócić uwagę na szczelność połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami systemu odwodnienia. Należy pamiętać, że pęknięcia i uszkodzenia mogą także pojawiać się w gzymsie przy rynnie oraz w miejscu jej mocowania ze ścianą. Oceniając stan dachu powinno się zwrócić uwagę na odstające od powierzchni elementy papy lub blachy oraz na stan masy, która je uszczelnia. Znając rodzaj i wielkość uszkodzeń można przystąpić do ich naprawy za pomocą uszczelniacza. Warto do tego celu wybrać kauczuk, który będzie przyczepny do każdego rodzaju podłoża, co pozwoli wypełnić wszystkie uszkodzenia za pomocą jednego preparatu. Podczas pracy ważna jest także wygoda stosowania. Obie te cechy posiada Kauczuk Tytan Professional wyposażony w Aplikator 360°, czyli obrotową końcówkę dozującą. Dzięki możliwości wielu kombinacji ustawienia aplikatora, nakładanie produktu w trudnodostępnych miejscach, np. od spodu, od tyłu, z boku czy blisko ściany, jest znacznie ułatwione. Cieknący dach – pierwsza pomoc Kauczuk Tytan Professional charakteryzuje się doskonałą przyczepnością zarówno do powierzchni porowatych, jak i gładkich (papa, tworzywa sztuczne, tynk, beton czy blacha), dzięki czemu znajduje zastosowanie przy wszelkich naprawach dachu, rynien i przyległych do nich ścian. Kauczuk Tytan Professional, w przeciwieństwie do tradycyjnych uszczelniaczy, takich jak silikony, może być aplikowany na wilgotnym, a nawet mokrym podłożu. Produkt cechuje duża odporność na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Z uwagi na brak zawartości azbestu może być stosowany na powierzchniach bitumicznych. Spoina wykonana Kauczukiem Tytan Professional nie powoduje korozji uszczelnianych elementów. Po utwardzeniu może ona być malowana, dzięki czemu łatwo dopasować jej barwę do dachu i rynien. Kauczuk Tytan Professional jest łatwy w aplikacji. Przystępując do pracy należy obciąć ukośnie  końcówkę aplikatora i dokręcić ją do gwintu kartusza. Podłoże nie wymaga stosowania podkładu, warto jednak zabezpieczyć je przed zabrudzeniem np. taśmą maskującą. Preparat powinien być nakładany na powierzchnię za pomocą wyciskacza, co zwiększa precyzję aplikacji. Spoinę należy wygładzić szpatułką zamoczoną w roztworze mydła i wody, a jej nadmiar usunąć przed utwardzeniem. Czas obróbki wynosi do 15 minut.